strona główna | prasa | kontakt | mapa strony
Strona Główna Życiorys Aktualności Archiwum Ciekawe Linki kontaktRSSOstatni
news:

30.03.2010

Najbliższe
wydarzenie:

..


Posiedzenia
Senatu RP

terminarz
na rok 2010
APEL O PRZYZWOITOŚĆ W MOIM KRAJU !
Moja prośba o cud nad Wisłą w 2008 roku!
Tak dalej być nie może!   Jestem zwykłym człowiekiem, urodzonym w skromnej rodzinie, która wiedziała co znaczy walka o przetrwanie. Niedostatek, bieda powojenna, ale i pracowitość oraz szlachetność moich Rodziców wiele mnie uczyły i nauczyły przez zapomnianą dziś "złotą pedagogikę", tj. osobisty Ich przykład. Dlatego też - jak w olbrzymiej większości polskich rodzin - wiedziałam co znaczy dobro a co zło, co wypada a co nie wypada, co jest przyzwoite, a co jest nieprzyzwoite. Pozostała mi ta wiedza od dzieciństwa, ze zwyczajnego skromnego polskiego domu.

   Wiedziałam o tych podstawowych rzeczach z mojego domu, ale także z mojej małej wiejskiej szkoły w Tuligłowach na Podkarpaciu. Przekonano mnie, że Ojczyzna, Rodzina, życie, zdrowie to dary, które otrzymuje się w momencie urodzenia i są to sprawy, które po prostu są. Trzeba je przyjąć takimi jakimi one są! W szkole i w domu uczono mnie, że z chorych czy brzydkich nie można się wyśmiewać albo ich poniżać, należy im pomagać i wspierać w ich większym trudzie życia, trudnym losie, bowiem jest to sprawdzian mojego człowieczeństwa, mojej kultury, mojego stosunku do Boga i ludzi.

   Przez miłość do ludzi zostałam pielęgniarką, przez miłość do nauki po krakowskim liceum medycznym podjęłam studia pielęgniarskie, wówczas jeszcze jedyne w Polsce, na Akademii Medycznej w Lublinie. Wszystko co dobre i piękne można było przekazać młodemu człowiekowi - łącznie z wiedzą medyczną - tam zostało mi przekazane i wzmocnione. Temu wychowaniu i powołaniu pielęgniarskiemu, które nauczyło mnie dostrzegać dobro w każdym człowieku zawdzięczam, że brzydzę się kłamstwem, manipulacją, poniżaniem drugiego człowieka ze względu na rasę, kolor skóry, zdrowie, urodę lub ich brak, wzrost wysoki lub za niski, nadwagę czy kacheksję, wysportowanie lub niezawinione niedołęstwo fizyczne, umysłowe czy społeczne. Brzydzę się pychą, naigrawaniem się ze słabszego, obłudą, manipulacją, czynieniem pośmiewiska z ludzi lub ich cech, które są im przydane przez naturę, czy jak ja myślę, przez Boga - po to, by swoją drogę życia mogli przejść jak najszlachetniej, zgodnie z planami Boga lub jak wolą agnostycy - dla samorealizacji.

   Z woli Wyborców zostałam wybrana Senatorem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej. Nadal jestem zwykłym człowiekiem, "szeregowym" senatorem. Nie jestem medialnym cudownym dzieckiem. Wykonuję swoje obowiązki może bez polotu, ale z zapałem godnym tego urzędu i z pełną świadomością odpowiedzialności za to co czynię w miejscu, które łaskawy los mi podarował. Mam głębokie poczucie obowiązku, odpowiedzialności za losy Ojczyzny, dziedzictwo pokoleń Polaków, którzy oddawali życie za Ojczyznę. Mam poczucie odpowiedzialności - jako Senator - za dziedzictwo, które mamy obowiązek przekazać naszym Dzieciom, Wnukom i ich Następcom.

   Obserwując z bliska aktualną sytuację polityczną, ciągłe nagonki posłów Platformy Obywatelskiej na Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Profesora Lecha Kaczyńskiego chcę z mocą powiedzieć BASTA! Po trzykroć DOSYĆ!

   Dość niewybrednych żartów, pomówień, wybryków i wszelakiego kłamstwa, manipulacji i nieprzyzwoitych, nieprzystojnych uogólnień, aforyzmów, upadlania kogokolwiek i czegokolwiek w imię i dla celów politycznych, jakkolwiek ważne i dla kogokolwiek ważne one by nie były! Jan Paweł II uczył nas, że polityka to sztuka służenia społeczeństwu. Pan Palikot i Jemu podobni czynią z polityki sztukę manipulowania ludźmi i brudnej nieprzyzwoitości, pornografię społeczną! Upadlają swym zachowaniem ludzi, Polaków, naszą historię i polskie dzisiaj. Odejmuje to każdemu z nas poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim uczy młodzież, że nie ma świętości, nie ma żadnych autorytetów! Uczy, że dla zdobycia władzy każda niedorzeczność i nieprzyzwoitość jest dozwolona!

   Dlatego jako jedna ze zwykłych Polek i o zwykłym poczuciu godności człowieczej w życiu prywatnym i publicznym - ale i Senator RP - proszę Was, Kochani Polacy, przyłączcie się do mojego protestu i żądajcie od polityków PO zwykłej przyzwoitości!

   Żądajcie, żeby nie wyśmiewać się i nie deprecjonować kogokolwiek - a już na pewno - Głowy Państwa Polskiego, Prezydenta RP - tylko dlatego, że jest niewysoki ( cóż na to Napoleon ), albo że jest podejrzany (sic! - nie przez medyka! ) o chorobę! Bo nawet nie chory!!

   Cóż na to powiedzieliby: sparaliżowany prezydent USA Franklin Delano Roosvelt na wózku inwalidzkim, chory na nadciśnienie w czasie II wojny światowej Winstonem Churchill, ciężko chory Jan Paweł II, który swoim cierpieniem i działaniem w cierpieniu tak pięknie zmieniał świat! Czy młody, zdrowy i piękny w porównaniu do ich stanu człowiek zawsze byłby lepszy? A może to cierpienie uczyło tych wielkich ludzi być bardziej wrażliwymi na innych i było szczęściem narodów?!

   Kochani Rodacy! Żądajcie zwykłej przyzwoitości! Przestańcie kupować gazety z oszczerczymi tekstami, słuchać i oglądać programów pełnych zajadłej nienawiści i walki politycznej!
   Dajcie jakiś wyraz obrzydzenia tej sytuacji! Polacy!!
   Przestańcie ufać tym, którzy mają miłość na ustach, a sieją nienawiść i zwątpienie! Obudźcie się! Błagam!!
   Jesteśmy Wielkim Narodem, o wspaniałej historii i wielkiej przyszłości!
   NIE POZWÓLMY SZARGAĆ
   NASZYCH NARODOWYCH ŚWIĘTOŚCI!
   NASZEGO !, PRZEZ NAS ! WYBRANEGO PREZYDENTA!
   NASZEJ FLAGI ! NASZEGO ORŁA !, NASZEGO HYMNU!, NAS!!!
   Niech żyją wśród nas młodzi, zdrowi i piękni, blondyni, czarni, biali, bruneci, rudzi i siwi, także i łysi, biedni i bogaci, dobrzy i źli, chorzy i zdrowi, głupi i geniusze!
   Dla wszystkich świeci słońce! Nie pozwólmy poniżać Siebie nawzajem dając przyzwolenie na powszechną nieprzyzwoitość w domu rodzinnym, w naszej małej i tej wielkiej Ojczyźnie!
   PÓKI TĘ OJCZYZNĘ POSIADAMY!
   WSZAK WOLNOŚĆ ZOSTAŁA NAM DANA ! i ZADANA!!!


Z nadzieją na zrozumienie i narodowe porozumienie,
Janina Fetlińska
[  przejdź dalej  ]Biuro Senatorskie
Senator RP
Janiny Fetlińskiej

ul. Pułtuska 9
06-400 Ciechanów
tel/fax 023 672 56 92

pokaż
biura terenowe


Mieszkanie spółdzielcze jednak razem z piwnicą!
więcej


[uaktualnienie]
Informacje oraz wnioski dla osób represjonowanych i internowanych w okresie PRL-u:
wejdź


X Kongres Pielęgniarek Polskich
więcej
882582 odsłon od 18 sierpnia 2006
jeśli masz jakieś uwagi, napisz do administratora strony
Janina Fetlińska, Senator RP strona główna | życiorys | aktualności | archiwum | ciekawe linki | kontakt